Najlepsze zabawki dla dziewczynek

Małe dziewczynki uwielbiają spędzać swój wolny czas na zabawie. Aby aktywność była jeszcze ciekawsza, warto proponować im zabawki dla dziewczynek. Sprawi im to wielką radość i urozmaici zabawę.

Lalki jako zabawki dla dziewczynek

Większość dziewczynek bardzo lubi bawić się lalkami. Na rynku dostępne są różne modele, a producenci wręcz ścigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych produktów. Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to lalki bobasy oraz lalki typu Barbie. Te pierwsze pozwalają małym użytkowniczkom wcielić się w rolę mamy i poczuć jak opiekunka. Dziewczynki naśladują swoje rodzicielki, przewijają i karmią swoje laleczki, trenując tym samym opiekę nad dzieckiem. Dzięki temu będą się czuły pewniej, kiedy zostaną matkami. Lalki Barbie pozwalają bawić się w różne postacie, odgrywać interesujące scenki z życia. Pozwala to wyregulować nadmiar emocji, jaki często znajduje się w dzieciach, np. po trudnym dniu w przedszkolu czy szkole. Zabawa lalkami to także ćwiczenie umiejętności społecznych. Zabawki dla dziewczynki, takie jak laki mają tę zaletę, że można się nimi bawić zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie przyjaciół.

Klocki jako zabawki dla dziewczynek

Dziewczynki, podobnie jak chłopcy uwielbiają budować z klocków. Sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem różnych zestawów. Małe damy często sięgają po zabawki dla dziewczynek w postaci klocków, takie jak np. lego friends. Są one stworzone z myślą o dziewczętach. Zabawa polega na zbudowaniu obiektu z klocków według instrukcji, która jest dołączona w zestawie. Po stworzeniu budowli można rozpocząć aktywność, używając do tego postaci, które znajdują się w komplecie. Ciekawą propozycją z linii lego friends jest leśny domek. Dziewczynki chętnie sięgają także po tradycyjne klocki. Jeśli użytkowniczka lubi kolor różowy lub fioletowy, które kojarzą się właśnie z płcią damską, bez problemu można znaleźć klocki w takim kolorze. Ulubione barwy sprawią, że dziecko jeszcze chętniej będzie sięgać po zabawkę. Plusem klocków jest to, że rozwijają motorykę oraz wyobraźnię przestrzenną.

Daniel

w górę