Popularne zabawki dla dziewczynek

Dziewczynki w zależności od wieku mają bardzo różnorodne zainteresowania. Warto wspierać ich rozwój już od najmłodszych lat poprzez zabawki edukacyjne i ciekawe materiały plastyczne, które doskonale rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Jakie zabawki wybierać dla dziewczynek poniżej trzeciego roku życia?

Sklepy stacjonarne jak i internetowe posiadają bardzo bogaty asortyment zabawek i gadżetów dla dzieci w każdym wieku. Szukając jednak zabawki dla dziewczynek, które nie ukończył jeszcze dwóch lat należy przede wszystkim zwracać uwagę aby produkty były w pełni bezpieczne i nie zawierały zbyt małych elementów. Dobrą propozycją może być:

– zabawka interaktywna, która uczy pierwszych zwrotów, kształtów i kolorów,

– miękki bobas z zestawem ubranek i nocnikiem,

– wózek dla lalek i akcesoria do pielęgnacji,

– zestaw małego lekarza,

– maskotki pluszowe,

– klocki.

Warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów, które charakteryzuje wysoka jakość, odporność na uszkodzenia i trwałość. Małe dziewczynki z pewnością ucieszą się także z artykułów, które zachęcają do aktywności fizycznej, na przykład namiotu, tunelu do przechodzenia, rowerka biegowego czy też hulajnogi. 

Zabawki dla starszych dziewczynek

Kilkuletnie dziewczynki często marzą o pierwszym zestawie kosmetyków dziecięcych, domku dla lalek bądź lalce, której długie włosy można układać w dowolne fryzury. W pokoju każdej małej księżniczki idealnie sprawdzi się również kuchnia z praktycznymi akcesoriami. Kilkuletnie dziewczynki chętnie naśladują mamę bądź babcię podczas domowych obowiązków, dlatego warto inwestować w zabawki, które są wiernym odwzorowaniem sprzętów gospodarstwa domowego. Na uwagę  z pewnością zasługuje dziecięcy ekspres do kawy, mikser, pralka bądź zestaw do sprzątania.

Starsza dziewczynka z zapałem będzie tworzywa ciekawe przedmioty przy pomocy ciastoliny. Wysokiej jakości masa plastyczna dostępna jest w interesujących zestawach z różnorodnymi gadżetami, które umożliwiają wielogodzinną zabawę. 

Daniel

w górę