Prezent na roczek dla dziewczynki

Jeśli w gronie twojej najbliższej rodziny lub przyjaciół właśnie zbliżają się pierwsze urodziny ich córeczki, z pewnością poszukujesz pomysłu na idealny prezent. A może to twoja pociecha będzie właśnie świętować swój pierwszy rok na świecie? Doskonale się składa, bo z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać najciekawsze Zabawki dla dziewczynek zestawy.

Dostosowanie zabawek do umiejętności

Wiek to nie wszystko. Dzieci rozwijają się w bardzo różnym tempie. Jedne zdobywają nowe umiejętności z łatwością, innym przychodzi to z nieco większym trudem. Wybierając zabawkę dla dziecka, warto orientować się na jakim etapie rozwoju się ono znajduje. Warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

– czy dziewczynka już chodzi, czy dopiero raczkuje

– czy potrafi powtarzać pierwsze sylaby i dźwięki

– czy sprawnie chwyta i podnosi przedmioty

– czy wskazuje palcem zabawki albo obrazki w książce.

Z taką wiedzą, łatwiej będzie wybrać zabawkę, która ma szansę zainteresować dziecko na długie godziny.

Nie tylko lalki

Chociaż wiele rocznych dziewczynek uwielbia lalki czy pluszaki, to pomysłów na prezenty jest znacznie więcej. Jednym z nich mogą być np. puzzle lub układanki. Na początek najlepiej wybierać te, składające się z niewielu elementów o większym rozmiarze. Innym pomysłem mogą być sortery. Tego typu zabawki uczą dziecko manipulować przedmiotami oraz są idealnym wstępem do poznawania pierwszych kolorów czy kształtów.
Jeśli dysponujesz odrobinę większym budżetem, możesz pokusić się o zakup jeździka lub pchacza. Obie te zabawki zachęcą dziecko do stawiania pierwszych kroków oraz pomogą mu w zachowaniu równowagi.
Jeśli, mimo wszystko, wolisz pozostać przy klasyce i jako prezent wybrać lalkę, postaw na zabawkę szmacianą. Takie lalki są dużo przyjemniejsze w dotyku niż ich plastikowe odpowiedniczki. Poza tym, taka miękka zabawka może również posłużyć za przytulankę.

Świadomy wybór

Rynek zabawek dla dzieci jest ogromny. Warto więc wiedzieć, czym kierować się przy wyborze. Ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko oznaczenie wiekowe od producenta, ale również realne umiejętności dziecka.

Daniel

w górę